O víkendu 21. – 23. dubna projektový tým připravil pro patrony a mladé muže z dětských domovů seznamovací víkend, na kterém se patronské dvojice poprvé setkaly. Tak jako každý takový kurz i tento začal postupným bouráním hranic mezi dospělými chlapy na jedné straně a mladými kluky na straně druhé. I přes nepřízeň počasí ukázal již první večer, že se sešla parta, která se jen tak něčím nenechá odradit.

Sobotní program pak z velké části obstaraly lanové aktivity. Nejprve v několika týmech museli patroni spolu s mladými muži postavit lanový přechod přes rokli, odpoledne pak museli spolupracovat při přesunu lesem, který byl ztížen tím, že někteří členové týmů byli pro tuto hru nějak hendikepováni – oslepli, nemohli používat ruce či nohy. Všechny tyto aktivity vytvořily kdy patroni a kluci spolu museli komunikovat a pomáhat si. Vrcholem soboty pak pro mnohé byla grilovačka.

V neděli patroni a kluci v malých skupinkách přemýšleli, co by v patronském setkání chtěli zažít. Kluci přemýšleli o svých snech nejen v osobním, ale i v profesním životě. Z víkendu, který pro mnohé z kluků i patronů byl první po dlouhé době pouze v mužské společnosti, všichni odjížděli s očekáváním co přinese patronské setkávání, které tímto víkendem započalo.